Marka Tescili

Markalar, mal veya hizmetler ile ilgili olarak ayırt edici özellikleri taşıyan kişi adları dahil, özellikle sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayımlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işarettir. Ürünlere ve/veya ticaret unvanlarına, ayırt edici olmaları ve rakipleri tarafından kullanımlarının engellenmesi için marka tescili yapılmalıdır.

Deneyimli marka vekillerimiz aracılığıyla müşterilerimizin ticaret ve pazarlama stratejileri ile ürünlerine uygun olarak en iyi marka korumasını sağlamak amacıyla,

– Ulusal Marka Başvurularını,
– Uluslararası Marka Başvurularını (Madrid Protokol’ü çerçevesinde),
– Avrupa Topluluk Markası Başvurularını (CTM),

Dosyalamakta olan PROMETYUM Danışmanlık, yurtiçi ve yurtdışında bu başvuruların sonuçlanması için gerekli tüm işlemleri gerçekleştirmektedir.

Marka Tescili

PROMETYUM Danışmanlık, her ay yayınlanan Resmi Marka Bültenlerini izlemekte, müşterilerinin marka başvurusu sonrasında, taklidin önlenmesi amacıyla benzer veya aynı olan marka başvurularının yapılıp yapılmadığını takip etmekte, talep halinde itirazlar dosyalamaktadır.

tr_TRTR